KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12224448
nr 1222 4448
Baldomero Fahlström
(1870-1913), Sverige
Oljemålning, Valdemar Fahlström. Porträtt. Signerad, daterad 1902. Olja på duk, 110x78 cm
Fredrik Waldemar (Baldomero) Fahlström, svensk bildkonstnär född 1870, död 1913 .
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 10 december 2018
kl 20:50:13
10/12 19:56:42
Baldomero Fahlström
Läs mer om Baldomero Fahlström